Terapia w zakresie Zespołu Aspergera

Prawidłowa i szybka diagnoza tego zaburzenia rozwojowego jest niesłychanie ważne. Wcześnie podjęta terapia, która została indywidualnie dobrana do pacjenta, daje szanse na całkowitą samodzielność w dorosłym życiu – pracę i założenie rodziny. Takich przypadków jest coraz więcej i choć naukowcy nie poznali jeszcze wszystkich tajemnic spektrum autyzmu, to postępy w ich rozstrzyganiu są coraz bardziej imponujące.

Wspomnieliśmy już, że niezmiernie istotna jest szybka diagnoza. Ale działając w pośpiechu nie możemy zapominać o dokładności przeprowadzanych badań i obserwacji. U każdej osoby z autyzmem i zespołem Aspergera objawy przebiegają nieco inaczej, nie zawsze występują wszystkie, a granica między autyzmem i zespołem Aspergera jest nieco płynna. Tylko duża wiedza i bogate doświadczenie dają gwarancję poprawnie postawionej diagnozy i dobrania terapii, które są prawdziwą szansą dla osób z AS/HFA.

Centrum Medyczne Eden tworzą ludzie z pasją – nie tylko do medycyny, ale przede wszystkim do pomagania potrzebującym. Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące Cię objawy, nie zwlekaj i zgłoś się do nas.