Terapia w zakresie zaburzeń odżywania

Odżywianie się to nieodzowny element życia. Aby przetrwać, musisz dostarczyć organizmowi odpowiednich składników. Jeśli jednak Twoje życie zaczyna kręcić się wokół jedzenia, może to oznaczać, że utraciłeś nad nim kontrolę. W efekcie mogą pojawić się różne problemy – począwszy od typowo somatycznych, aż po psychologiczne. Aby się ich pozbyć i odzyskać równowagę, skorzystaj z pomocy specjalistów w Centrum Medycznym Eden.

Bulimia, anoreksja czy kompulsywne objadanie się nie powstają bez powodu. Ich przyczyną są najczęściej konkretne myśli i przekonania głęboko zakorzenione w umyśle pacjenta. Niskie poczucie własnej wartości, chęć bycia atrakcyjnym, silne emocje, stres… każda sytuacja jest nieco inna. Dlatego terapia zaburzeń odżywiania musi rozpocząć się od zidentyfikowania źródła problemu. Dopiero wówczas możliwe jest opracowanie strategii prowadzącej do uwolnienia się od złych przekonań i idących za nim nawyków. Psychoterapia zaburzeń odżywiania obejmuje:

  • anoreksję,
  • bulimię,
  • kompulsywne objadanie się.
  • inne problemy, w których kluczowe niepożądane zachowania są związane z jedzeniem.

W Centrum Medycznym Eden uzyskasz pomoc psychologów i psychoterapeutów – z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zaburzeniami odżywiania. Stawiamy na terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jej celem nadrzędnym jest modyfikacja zachowań i myśli pacjenta – tak, aby wyzwolił się on od dręczących go zaburzeń.

Terapia ma długofalowy charakter i przebiega wieloetapowo. Szczegółowy program psychoterapii jest ustalany przez specjalistę po wstępnej konsultacji i diagnostyce zaburzeń.

Chcesz rozpocząć walkę z zaburzeniami odżywiania i odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem? Skontaktuj się i umów na konsultację w Centrum Medycznym Eden.