Doradztwo laktacyjne

Kobiety w ciąży regularnie chodzą na wizyty do ginekologa. Wykonują wszystkie potrzebne badania, rozmawiają na temat ciążowych dolegliwości, biorą witaminy i niezbędne leki.

Niestety bardzo rzadko rozmawiają na temat karmienia po porodzie. Nie wiedzą, do kogo mogą się zgłosić, jeśli mają wątpliwości związane z tą czynnością. Dlatego warto zasięgnąć porady odnośnie do karmienia piersią już w czasie ciąży.

Karmienie piersią choć najbardziej naturalne na świecie, nie zawsze przychodzi z łatwością. Jak każda czynność wymaga treningu tak mamy, jak i dziecka. Bywa jednak, że mama nie potrafi poradzić sobie sama. Wtedy warto skorzystać z naszego doradcy laktacyjnego.

Kiedy szukać pomocy u doradcy laktacyjnego?

  • Masz problem z przystawieniem dziecka do piersi
  • Twoje brodawki bolą i są poranione
  • Wydaje Ci się, że masz za dużo/za mało pokarmu
  • Jesteś chora
  • Dziecko jest wcześniakiem/ma wadę jamy ustnej/urodziłaś bliźnięta

To wszystko są sytuacje, w których karmienie może być utrudnione. Doradca podpowie, jak postępować. Wszystkie te sytuacje ale też wiele innych (rozszerzanie diety, relaktacja, zakończenie karmienia piersią) to dobry powód, żeby wybrać się do specjalisty. Karmienie piersią jest najzdrowszym sposobem karmienia niemowląt i dlatego warto o nie zawalczyć.